No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF
Domů · Články · Fórum · Fotogalerie · Odkazy Čtvrtek, Duben 18, 2024
Základna
O nás
Pravidla Wingu

Naši Piloti

Hodnosti
Vyznamenání

ACES DF Servery
310&311 v obrazech

Kdo tu je a kdo tu byl
~310_Runner05:48:51
^311_Vont19:31:10
~311_Mart19:54:48
~310_Snakes21:04:56
~310_Janor22:14:45
~Kukulo 1 den
~310_Pepno 2 dny
~606_Druindin 2 dny
~310_Pip 2 dny
~311_Kerbi 4 dny
Číst téma
No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF | Veřejná diskuze | Společné akce
Strana 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
hiltos
Pilot

Příspěvků: 8
Založen: 14.01.08
Přidán 02/03/2009 11:39
No, hadat se je asi zbytecne.
Priste, az budete chtit, aby na vas LW zautocilo az pri odletu, tak to zkuste vymyslet nejak mene kulisacky, nez ze nas nechate pul hodiny hlidkovat nad pobrezim, abysme pak zjistili, ze jste leteli uplne nekde mimo.
Coz je asi hlavni jadro problemu.

Samozrejme nam hrozne vadi, ze jsme nesundali celou RAF i s s RAAF momentalne na vymennem pobytu a USAAF obtezujici vase wafky a stezujeme si na to!!! A taky si stezujeme na Ffajtla, ktery vubec nedorazil. A taky na JG26, ktera ve vasi anglicke verzi vubec neodpovida tem cilym, bystrym a ochotnym hochum dle nasi zkusenosti a to neni historicke. A taky na pany od flaku, kteri se flakali, kde mohli.

A vubec!

EDIT: a za me samozrejme diky za pekny hlidkovy polet na pekne mape. Zapad slunce byl opravdu nadherny. Treba bude priste i nejaka ta strelba :-)


Chcipnete!
Upravil hiltos, 02/03/2009 11:41
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
310_BleskovejPodrs
Officer

Obrázek uživatele

Příspěvků: 6389
Bydliště: Praha
Založen: 25.05.06
Přidán 02/03/2009 11:51
Chcípni Hiltoši!...ty jako správný bomberman bys měl být rád že jsme to přežili... smiley

EDIT: Vy jste snad měli od vašeho velení slíbeno, že si všichni zastřílíte? Tak to vám kecali... smiley



Upravil 310_BleskovejPodrs, 02/03/2009 12:01
225-204-779 http://www.310raf.com/viewpage.php?page_id=8
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
311_Rampa
Officer

Obrázek uživatele

Příspěvků: 2301
Bydliště: Honnington (Klimkovice)
Založen: 04.04.06
Přidán 02/03/2009 13:02
Holt to nevyšlo až tak uplně jak mělo. Mě to mrzí ze všech nejvíc, to mi věřte.

Jen bych chtěl doplnit, že jsme z toho co psal pbarry pochopil, že jste čekali, že budeme útočit na něco v prostoru kde jste hlídkovali. To je špatně, nikdy nic takoveho nebylo v plánu a i samotný fučida věděl cíl našeho letu viz. komunikace po icq (byla to tajná informace jen pro něj).

Dále bych byl taky nerad aby z prvního Fučidova přéspěvku zde vyznělo, že jsem si svévolně změnil plán cesty a rozkazy pro Lw pár chvil před misí. Rozkazy měli Lioni několik dnů před akcí, kde měli jasně stanovenou trasu hlídkování. Měli jsme domluvenou původní cestu o které fučida taky věděl, a to proto, aby mohl se svými lidmi hýbat tak, aby to pomohlo hře. To že byla změněna jsem fučidovi tak oznámil po icq, ikdyž jsem mu již nenapsal jak přesně poletíme.

Píšu to zde proto abych ujasnil, že tohle nebylo cílený vás nějak "ochcat" a minout vás. Na to bych vás nemusel zvát na tuhle akci, ale mohl jsem tam šoupnout AIčka.

Pevně jsem věřil že o sebe šktneme kousek od Dieppe a pak to bude otazka času, kdy se do sebe pustíme. Bohužel se tak nestalo. Ty radary tam asi měly být, ale přiznáím se , že mě to vůbec nenapadlo, ani nikoho jiného s kým jsem tuto akci konzultoval. Pokud bychom tedy radary použili, měli bychom mít možnost radaru i my (RAF), protože to byla právě radarová služba, která upozornila wing na fokáče, kteří je pozorujou ze slunce (tolik k otázce hlásné služby-víc zde není co řešit, obě dvě strany na tom byly stejně)

Bohužel se to nepovedlo tak jak jsem si přál. O tehcnických problémech ani nemluvím... Snad se toho příště ujme někdo šťastnější a bude víc prozíravý k přípravě a různým vychytávkám pro takovouhle misi.

Rampa


294351949 http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=10
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
313_OTTO
Pilot

Příspěvků: 19
Založen: 25.02.09
Přidán 02/03/2009 13:24
Nu nevim. dle mého názoru k žádné změně pravidel nedošlo. Měli jste hlídkovat sektor, to jste dělali. Půl hodiny, nu což. Stávalo se že nebyl navázán vůbec kontakt a stát se to může i na specce, ale na této se to nestalo. S tou dobou hlídkování, nevím jak ostatní ale u nás jsme přistávali bez benálu. jedinej shedan nastavil vrtuli na 55% a měl tak nějakej ten galon navíc.
Podprůměrnej boj? k tomu neni co dodat. jen snad to že nemůžete čekat že bez paliva ve spitechVb budeme dostoupávat do stratosféry Fw190A4, které byli v jistou chvli v početní převaze. Iniciativa toho boje byla na vaší straně. Nic vám nebránil v době, kdy byly bombre na dohlet se na nás vykašlat propadnout zkrz nás a zaútočit na ně, těžko bychom vás dohnali ve střemhlavém letu a asi bychom tam za váma ani nešli, protože tam byl medium a close cover. Ale je fakt že to posuzuji ze svého pohledu a vy jste opravdu bombery nemuseli vidět, ale byly tam.

K roztahanému boji. No jo, ale tak to i bylo v případě vašátkovi smrti. K našemu odpoutání. no odpoutali jsme se bo byl úkol splněn a neměli jsme palivo, ale tím boj nezkončil jak fučida říkal. Konkrétně na mě Santyho a Machera furt dotírala skupinka tuším 4xFw a machera sestřelila. Když jsme šli dólu. tak proč jste po nás nešli s tak výkonnou mašinou bychom se ani neuchcali.
Jo a Fuči do trenky jsem si neprostřelil, když jsi na mě útočil, věděl jsem o tobě.

Rampa díky za tudle akci, mě se fakt líbila, měla atmosféru a vůbec.
LW: Nebuďte naštvaní, jestli se nepletu tak před střetem s Vašátkem LW byla taky značnou dobu ve vzduchu a asi si moc nestěžovala.
Chybu nehledejte jen v pseudo porušení pravidel, nebo zvyklostí, ale trošku se zamyslete, jestli jste pak využili svou příležitost, kterou jjste měli.

Mě mile překvapilo že 1/2 z nás (313) přistála. čekal jsem že nás rozmetete během 30sekund a jako hicover jsme to letěli spíš jako sebevražednou misi.

Každej má asi na akci jinej názor, ale to se stává a jak řikal Cibule, dyk neni všem dnům konec a dá se to kdykoliv zopakovat.

Ještě jednou díky všem a hlavně Rampovy, kterej tutop specku připravil a vyřešil většinu problémů které se naskytli. Škoda jen toho TS a toho že se to ne všem ouplně líbilo, ale to není chyba Rampova, ale nás co jsme tu misi letěli.
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
1stCL_pbarry
Pilot

Příspěvků: 78
Založen: 06.04.06
Přidán 02/03/2009 14:18
311_Rampa napsal/a:
Pevně jsem věřil že o sebe šktneme kousek od Dieppe a pak to bude otazka času, kdy se do sebe pustíme. Bohužel se tak nestalo. Ty radary tam asi měly být, ale přiznáím se , že mě to vůbec nenapadlo, ani nikoho jiného s kým jsem tuto akci konzultoval. Pokud bychom tedy radary použili, měli bychom mít možnost radaru i my (RAF), protože to byla právě radarová služba, která upozornila wing na fokáče, kteří je pozorujou ze slunce (tolik k otázce hlásné služby-víc zde není co řešit, obě dvě strany na tom byly stejně)

Rampa


Jo s tim nikdo problém asi nemá. Jenže to by nesmělo bejt 16 strojů nataženejch na sto kilometrové linii a lítat po dvojících na sektor ve snaze najít letadla nepřítele. Tohle ti radar asi nenahlásí. Já bych nejraději viděl dvě velkoformace obě s pozemní kontrolou a jejich střet.


Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
------------
černá 1+-
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
Permon
Pilot

Obrázek uživatele

Příspěvků: 278
Bydliště: Ostrava
Založen: 05.05.06
Přidán 02/03/2009 14:30
Nevim každému s LW něco vadi.
Ja jsem umřel první a vůbec mne to nesere.smileysmiley
621216400
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
311_Rampa
Officer

Obrázek uživatele

Příspěvků: 2301
Bydliště: Honnington (Klimkovice)
Založen: 04.04.06
Přidán 02/03/2009 14:48
jo barry, počítal jsem že to tak taky dopadne. Jednotlivá dvojice zaměří bombardéry, určí jejich směr a nahlásí to všem. Zbytek fw190 se někam slítne a ve chvíli kdy dorazí všichni na jedno místo, si dáme hezky do huby. Myslím, že takhle to taky mělo být. Bohužel jsme proklouzli až moc mimo vaše hlídky a tím pádem se to nestalo.

ALE pořád to mohl být hezkej cirkus. Ti dva fw co nás projeli, nevím kdo to byl, měli zahlásit počet letadel, směr a výšku, kterým letí. A celá vaše skupina si mohla udělat výškovou převahu (tu měla) a po cestě na nás někde spadnout. Měli jste cca o 4 km víc než my a ve chvíli kdy na nás ti dva zautočili jste byli severně od nás dokonce, takže jsme pod váma prolítli. Nevím jak a co udělali ti dva Fw, jestli nás nahlásili nebo ne, jediné co vím, že se pak na nás vykašlali a šli sundat chudáka libocha ve spitu, který tam tak nějak zůstal sám. V případě že by jste věděli počet, směr a výšku svazu, mohl váš velitel rozhodnout udržovat výšku a bezpečně si svaz nadlítnout a pak vydat rozkaz zaútočit v piké na svaz někde nad kanálem.

Nevím zda nás ty fw nahlásili, pokud ano, tak jste dostali asi jiné rozkazy než napadnout bombry (nevím proč). Pokud ne, tak zaslouží průplesk koulí (měli nás nahlásit a mohli jsme se zřezat až na krev). Takhle jste se dostali do křížku akorát s 313tkou.



Upravil 311_Rampa, 02/03/2009 14:51
294351949 http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=10
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
310_Runner
Pilot

Obrázek uživatele

Příspěvků: 1489
Bydliště: Jindřichův Hradec
Založen: 20.11.07
Přidán 02/03/2009 15:09
No nevím jestli se pletu ale tak nějak mi to přijde že se klukům německejm moc dolu nechtělo bo jejich pozice nebyla tak výhodná jak si představovali. (tak rači dolu nešli vůbec.) Jediní dva odvážlivci to zkusili a zbytek se snažil formovat k velkému útoku, neříkam že je to špatně ale nokonec tím prodělali.



Kdo nechce živit vlastní armádu, brzo může živit cizí.
Upravil 310_Runner, 02/03/2009 15:12
http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=68
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
311_Rampa
Officer

Obrázek uživatele

Příspěvků: 2301
Bydliště: Honnington (Klimkovice)
Založen: 04.04.06
Přidán 02/03/2009 15:49
proč se nestalo tak jak jsem napsal, bych nechal na vysvětlení pbarrym, ten to bude vědět líp než my, kteří hádáme...


294351949 http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=10
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
1stCL_pbarry
Pilot

Příspěvků: 78
Založen: 06.04.06
Přidán 02/03/2009 16:04
jop Rampa v zásade máš pravdu. Zpráva od tech dvou výtečníků se ztratila kdesi v éteru. Jeden z nich měl chvíli po tom disco, takže asi tak. Nikdo jinej už pak kontakt nenavázal.

Runner, měli sme tam další osmičku velice nadrženejch fokáčů, kteří se dolů jít rozhodně nebáli, jenže útoč když nemáš na co. Prakticky sme mířili přesně k bombrům, ale nakonec sme se nechali zlákat soubojem nad Le Havrem v domění že tam probíhá hlavní bitva. A kvuli par spitům se zas nema cenu hnát dolu, když neustále očekáváš větší sousto. Nehledě na palivo, to taky bylo na knap.


Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
------------
černá 1+-
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
310_Runner
Pilot

Obrázek uživatele

Příspěvků: 1489
Bydliště: Jindřichův Hradec
Založen: 20.11.07
Přidán 02/03/2009 16:19

A kvuli par spitům se zas nema cenu hnát dolu, když neustále očekáváš větší sousto.



smiley



Kdo nechce živit vlastní armádu, brzo může živit cizí.
http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=68
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
Gringo
Pilot

Obrázek uživatele

Příspěvků: 1543
Bydliště: Jindřichův Hradec
Založen: 24.04.07
Přidán 02/03/2009 17:01
Nechci Lionům nějak křivdit, ale ať nad tím přemejšlím jak přemejšlím vychází mi jedinný,že to prostě podělali.
Koukal jsem na track a šancí na nás vlítnou měli víc než dost..

Zaútočí na nás dva foky,pozici bombrů nenahlásí.(totální chyba, já bych je za to nechal čistit latríny)

Zbytek Němců se chvíli po tom pustí do souboje s high coverem(prakticky přímo nad námi)Je logický že svaz bombrů bude pod nima.
Dolů se nespustí ani jeden, přes to, že mají stroje ve kterých by mohli všem třem krycím skupinám jen zamávat.

Pbarry píše:"A kvuli par spitům se zas nema cenu hnát dolu"
A co tam ty spity asi dělali? Něco mi říká, že kryly ty bombry, který jste tak marně hledali.

Trochu víc riskovat klucí.Sice jste až na jednoho všichni přežili.Fučida si zastřílel na zmatený spity, který o něm neměli ani tušení ale cíl mise absolutně nesplněn!!!

Tak a mužete začít....jen do mě.Trhejte...smiley

EDIT:Ještě bych chtěl poděkovat klukům z 313, že dokázali držet veškeré Luftwafstvo nahoře a nepustili je k námsmiley



Upravil Gringo, 02/03/2009 17:05
410 803 322
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
Horty
Pilot

Obrázek uživatele

Příspěvků: 476
Založen: 08.01.08
Přidán 02/03/2009 17:15
Pani tam se asi deli veci skoda ze sem nemohl bejt taky v jednom stech zmatenejch spitfirusmileyale paradne ste jim vytreli zrak gratuluju ke splneni misesmileysmileysmileysmileysmiley


Autor RE: Ámos: Zhodnocení
310_BleskovejPodrs
Officer

Obrázek uživatele

Příspěvků: 6389
Bydliště: Praha
Založen: 25.05.06
Přidán 02/03/2009 17:22
Berry, oprav si radši podpis, máš ho rozbitej smiley


225-204-779 http://www.310raf.com/viewpage.php?page_id=8
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
Stanlee
Pilot

Obrázek uživatele

Příspěvků: 661
Bydliště: Trenčín
Založen: 23.02.08
Přidán 02/03/2009 17:41
mne sa páčilo. Tá trištvrte hodinová letová pohotovosť na letisku bola ako naozajsmiley

Treba sa podakovať organizátorom, práve napriek tým problémom, ktoré vznikli, pretože sa k celej veci postavili chlapsky.

Problémy temnej strany je pre mna tažké komentovať.


323507575
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
1stCL_pbarry
Pilot

Příspěvků: 78
Založen: 06.04.06
Přidán 02/03/2009 18:09
310_Gringo napsal/a:
Pbarry píše:"A kvuli par spitům se zas nema cenu hnát dolu"
A co tam ty spity asi dělali? Něco mi říká, že kryly ty bombry, který jste tak marně hledali.


Celej svaz byl dobrejch 30km mimo tento boj, takže díky za radu, určitě by nám pomohla.

Uznavam ze u nas vznikla chyba v komunikaci. Vlastne nekolik ktere se nahromadili a zavinili vlastne to, ze sme vas meli na hranici dohledu a v ten moment se otocili. V tu dobu ste ale uz byli za pobrezim nad volnym morem, takže pokud bysme vas zachytili, tak by to bylo tak v pulce kanalu a na to uz zase nezbyvalo palivo.


Co sem nečekal byla výška přeletu bombardérů. Pro mě teda byla až směšně malá a řikám si co by s takovou formací v 2500m asi udělal težkej flak. Proč ste letěli tak nízko ?


Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
------------
černá 1+-
Upravil 1stCL_pbarry, 02/03/2009 18:11
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
310_Runner
Pilot

Obrázek uživatele

Příspěvků: 1489
Bydliště: Jindřichův Hradec
Založen: 20.11.07
Přidán 02/03/2009 18:34
a proč jste ty bombry měli maskovanýý smiley



Kdo nechce živit vlastní armádu, brzo může živit cizí.
http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=68
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
1stCL_pbarry
Pilot

Příspěvků: 78
Založen: 06.04.06
Přidán 02/03/2009 18:40
no já jen že příště můžem dát třeba kursk.


Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
------------
černá 1+-
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
310_BleskovejPodrs
Officer

Obrázek uživatele

Příspěvků: 6389
Bydliště: Praha
Založen: 25.05.06
Přidán 02/03/2009 18:45
1stCL_pbarry napsal/a:
no já jen že příště můžem dát třeba kursk.


Tam budeme mít něco lepšího než SpitMkV proti 190A4?


225-204-779 http://www.310raf.com/viewpage.php?page_id=8
Autor RE: Ámos: Zhodnocení
1stCL_Fucida
Pilot

Obrázek uživatele

Příspěvků: 75
Bydliště: Gartenzaun
Založen: 04.04.06
Přidán 02/03/2009 18:46
Rampa nepíše tak docela přesně, jak probíhala debata mezi námi na ICQ, myslím, že se nebude zlobit, když důležité organizační věci vytáhnu:

19.2.2009
.
.
.
R: poletíme: le havre-evreux-rouen-dieppe-sektor G11
vychází to na 64km přesně nad mořem
F: to mi nemusíš říkat, my si vás chytneme někde nad pobřežím při klasické hlídce. 16 Focke-Wulfů pokryje pořádnej prostor
R: jasný, ale jsi velitel tak chci aby jsi to věděl, aby se dodržela jakásitakási historická korektnost, at prostě víte kde nás čekat a hledat. Samozřejmě dělej že to nevíš
já bych právě chtěl aby jste nás sledovali od vstupu nad vaše území, aby to klukům pořádně vyhnalo adrenalin, vlastně tak jak to bylo i před 67 lety
.
.
.
F: Od chvíle, co vás najde první hlídka, tak se začneme formovat a bude to směřovat k útoku. Dokud se všechna letadla neseřadí, tak máte čas. Zabere to minimálně deset minut, spíš 15. Pak ale očekávám úder rychle
R: to bychom měli stihnout snad k evreux a odhodit a sotičt domů, horší bude jak na nas spadnete u le havru, to by bylo na pikaču
.
.
.


(24.2.2009):
.
.
.
jinak nakonec poletíme jinak, takže budete muset přece jen hledat
R: ale v rámci vašeho úkolu
F: V podstatě identickej briefing jsem našim dal po našem posledním rozhovoru


Situace byla popsána tak, že nejdříve jsem měl instrukce, kudy nepřítel poletí a pravděpodobný (nikoliv jistý) cíl. Poté se instrukce změnili, že nepřítel poletí jinak, ALE V RÁMCI NAŠEHO ÚKOLU. Informace o konečném stanovení cíle jakožto letiště Evreux se ke mně nedostala.


Gringo: Spitfiry někde vůbec neznamenají, že pod nimi musejí být bombardéry. Je dokonce pro RAF výhodné, aby pod nimi nebyli. Krom dvou Lionů nikdo další bombardéry nespatřil. Kdyby ano, pravděpodobně by se to nějak projevilo na jejich ztrátách. Většina lidí raději v Fw 190 zaútočí na A20, než na manévrujícího Spita.

Jinak není úplně pravda, že by všechny Fokáče byly nějak extrémně vysoko. Nejvyšší letadla, která jsem viděl já, byly Spitfiry.


335209276 www.czechlions.cz
Strana 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Přejít na:
Přihlásit
Jméno

Heslo



Ještě nejsi přihlášený ?
Klikni zde a registruj se.

Zapoměl jsi heslo?
Pro získání nového klini právě zde.
Rychlovka
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

311_Mart
01.12.2023 11:39
Ahoj, pár nás občas lítá s CSW, scházíme se na TS SVK. https://vwings.net/

Saphyr
30.11.2023 22:22
Ahoj, lítáte ještě někdo online? IL2COD nebo IL2GB?

311_Kerbi
22.10.2023 19:14
JDV

311_Vont
22.10.2023 18:41
RTB bylo to super jako vždy smiley

311_Mart
22.10.2023 17:17
RTB, rád jsem vás zase viděl smiley

311_Liboch
22.10.2023 17:00
RTB, díky všem zúčastněným, bylo to moc fajnsmiley

310_Pip
22.10.2023 14:19
RTB, bylo to opět skvělý

Saphyr
22.10.2023 10:20
Po letech ahoj vsem! smiley

Gringo
06.06.2023 09:52
Díky za sraz, bylo to super jako vždy.

Gringo
06.06.2023 09:51
Yesss..po deseti letech jsem si vzpoměl na heslo. ještě to se mnou nebude tak špatný. Zdar všem

Archív Rychlovky
Tvůrci webu: Rampa & BleskovejPodrs
Copyright © 2006-2015

16444272 Návštěv