No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF
Domů · Články · Fórum · Fotogalerie · Odkazy Pátek, Květen 03, 2024
Základna
O nás
Pravidla Wingu

Naši Piloti

Hodnosti
Vyznamenání

ACES DF Servery
310&311 v obrazech

Kdo tu je a kdo tu byl
~311_Mart03:38:57
^311_Liboch 1 den
~Kukulo 1 den
~Matylda 1 den
~310_Majkl 1 den
~310_Snakes 1 den
~310_Pepno 2 dny
^311_Vont 3 dny
~311_Kerbi 6 dny
^310_BleskovejPodrs 1 týden
Číst téma
No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF | Veřejná diskuze | Obecně
Autor Specialka - Operace Husky
Mamutak
Pilot

Příspěvků: 445
Bydliště: Nový Bydžov
Založen: 05.04.06
Přidán 04/07/2006 12:31
Pí?e se květen1943 a po porá?ce německa v severní Africe se jednotky JG 77 pod vedením Johannese "Macky" Steinhofa a II/JG se evakují na blízko se nacházející Sicílii.Winston Churchil přesvědčil Franklina Rosewelta pro Italskou Alternativu vylodění do Evropy.proto je plánována Operace Husky-invaze na sicílii.

Dne: předbě?ně 20.srpna v 20:00

Víc info na http://vwings.czechlions.cz/forum/viewthread.php?forum_id=23&thread_id=1002#34149


194-912-488 http://www.czechlions.cz
Autor RE: Specialka - Operace Husky
Permon
Pilot

Obrázek uživatele

Příspěvků: 278
Bydliště: Ostrava
Založen: 05.05.06
Přidán 04/07/2006 15:20
Jo letím jestli je tam bombardak.


621216400
Autor RE: Specialka - Operace Husky
Mamutak
Pilot

Příspěvků: 445
Bydliště: Nový Bydžov
Založen: 05.04.06
Přidán 04/07/2006 16:02
No je tam lighting


194-912-488 http://www.czechlions.cz
Autor RE: Specialka - Operace Husky
310_Cibule
Officer

Obrázek uživatele

Příspěvků: 1531
Bydliště: Praha
Založen: 05.04.06
Přidán 04/07/2006 18:43
jsou tam i bé pětadvacítky, hla?te se.


221-407-638 http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=12
Autor RE: Specialka - Operace Husky
311_Rampa
Officer

Obrázek uživatele

Příspěvků: 2301
Bydliště: Honnington (Klimkovice)
Založen: 04.04.06
Přidán 04/07/2006 18:54
predbezne se na 90% hlasim


294351949 http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=10
Autor RE: Specialka - Operace Husky
310_BleskovejPodrs
Officer

Obrázek uživatele

Příspěvků: 6389
Bydliště: Praha
Založen: 25.05.06
Přidán 04/07/2006 19:03
Pane,ano,pane!!!Ji? jsem se přihlásil a Permona jsem k tomu přibral té?...:messik:


225-204-779 http://www.310raf.com/viewpage.php?page_id=8
Autor RE: Specialka - Operace Husky
311_Tjurma
Officer

Obrázek uživatele

Příspěvků: 2351
Bydliště: Neratovice
Založen: 28.05.06
Přidán 04/07/2006 20:43
Ich auch eh vlastne I apply as well :fuci:
jdu do mitchella:hoper:


292948937 http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=15
Autor RE: Specialka - Operace Husky
311_Tjurma
Officer

Obrázek uživatele

Příspěvků: 2351
Bydliště: Neratovice
Založen: 28.05.06
Přidán 14/08/2006 14:12
Tak gents, něco málo ke včera proběhnuv?í speciálce. Domnívám se, ?e není od věci informovat o průbehu akcí, kterých se účastnili chrabří piloti z na?í dvojperutě.:sm05:

Nejdříve poděkujme Winterovi za zorganizování a nyní v čom sabaka zaryta.
Po počatečních zmatcích ohledně serveru jsme se nakonec dostali za knipl. Letělo se na africké mapě dobře známé z czechwaru s tím, ?e spojenecká leti?tě byla na ostrovech a skopčáci na pevnině. Pokud někdo vlastníte mapu brifinku, tak to sem mrskněte. 3 OTU z 311 (tj. ehm JA, Podrs a Permon) spolecne s Libochem usedli do B25 s pěkným upraveným skinem se znakem 311 (diky Podrsovi). Nasimi ukoly bylo 1. znicit kasarna Wehrmachtu 2. zlikvidovat ropné zásoby a za 3. napadnout nepřátelskou kolonu.smiley
Velení se chopil Podrs.smiley První nálet se moc nevyvedl. Nemecti saboteri nam odrovnali zamerovace a v 10000ft kriz zmizel a nase zoufale nadavani a jeste zoufalejsi pokusy spadnout na kasarna z vysky se jaksi minuly ucinkem. Skopcaci dal kuchtili eintopf.smiley
Chytre hlavy z 311 smiley se vsak daly dohromady a pri druhem naletu na ropne zasoby si 2 odskocili na dive nad kasarna a dalsi dva hupsli na barely a bylo vymalovano. Ztraty: 1 letadlo. Podekujme stihacum (Taly + 312.) za perfektni pomoc a to prestoze meli svych ukolu dost. Skopouni na nas zle dotirali ale petadvaca ma docela slusnou vyzbroj a spolecne se stihacema jsme si vychutnavali sestrely nemeckych ubermasin.:messik:
3. ukol probehl jako po masle, stihaci odlakali nepritele a my jsme vcelku nerusene znicili kolonu. Navrat na zakladnu probihal nasledovne: stabilizator a hups do zadnich strelcu. Chudak Podrs tam vlezl zrovna v nepravou chvili a schytal to mezi rohy. smiley
Po 2 hodinach je po vsem a myslim, ze jsme nezklamali, ukoly jsme splnili, ztraty minimalizovali a Podrs se jako velitel (neni to poprve) urcite osvedcil. Jeste jednou diky Talymu a 312. za ochranu a heroickou pomoc v nouzi.smiley
Lecture finished, have a nice day


292948937 http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=15
Autor RE: Specialka - Operace Husky
311_Rampa
Officer

Obrázek uživatele

Příspěvků: 2301
Bydliště: Honnington (Klimkovice)
Založen: 04.04.06
Přidán 14/08/2006 17:54
very well boys smiley


294351949 http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=10
Autor RE: Specialka - Operace Husky
Taly
Pilot

Obrázek uživatele

Příspěvků: 364
Bydliště: Plzeňsko
Založen: 06.04.06
Přidán 14/08/2006 18:37
Tak ijá něco ke včerej?ku nebudu opakovat co psal Tjurma v samém úvodu o problémech serveru či co. Samo taky pděkuji autoru a v?em zůčastněným.
Na?í čtveřici spitů velel 312_Lazy ve dvojici s 312_Jura druhou dvojici Glad69 a 310_OTU_Taly.
Ná? první úkol bylo branit lodě u pobře?í dostavili se dvě 190tky obě dvě 190tky první dvojice poslala k čertu. Vzhledem k mno?ství paliva jsme se museli pomalu vrátit na základnu.
Druhý úkol měli jsme doprovázet B-25 nedopatřením se stalo ?e B-25 byli napadeni dříve ne?li jsme mohli účině zasáhnout. Mě se stalo ?e jsem zmerčil nepřátelský stroj pohodlně zaparkovanýho za bombrem byt se bránil statečně bohu?el ?el dolů v tom okam?iku jsem byl teprve na střelbu na banditu notně kouřícího ne?li jsem otočil u? nouzově sedal na plá? nedalo mi to a z bezmoci pomoci tomu bombru jsem to "statečně" do něj pustil napsalo mi ho to ale byl to sestřel toho bombera posmrtně.Já si nemohl pomoct tak bombere sry za kráde?smiley podruhé jsem manevroval myslím za jednou 190tkou byt jsem se sna?il tak dostala jen pořádnou sprchu ale stačilo to k tomu ?e se na základnu nevrátila.nepotvrzeno vizuálně(pravděpodobně první a poslední střílející:sm40smiley. Zbytek ze čtveřice no sám nevím jen ?e bylo dosti sestřelů.smiley
A třetí úkol zlikvidovat německou kolnu. Čtveřice spitů vyrazila napřed plně nalo?enasmiley bohu?el těsně před cílem jsme objevili a byli objeveni nepřítelem tak v?e zahodit a hurá na ně pokus je odtáhnout se zdařil a nezdařil přesila počtu nepřátelských strojů. tak to vy?lo ?e jeden z ka?dé dvojice spěchal pomoci bombrům k zemi a dva nahoře zapasili se zbylími.
Nakonec jsem se zpocen bez újmi vrátil na základnu.
Je?tě jednou díky 312. a Gladovi a v?em zůčastněným pa prima rodeo polet:sm23:smiley4*B-25,4*spit,nevím jestli se dostavili P-38 vs 6*Bf-109 a 4*Fw-190 no fakt super mazec.Snad jsem s v počtech neseklsmiley


Autor RE: Specialka - Operace Husky
310_BleskovejPodrs
Officer

Obrázek uživatele

Příspěvků: 6389
Bydliště: Praha
Založen: 25.05.06
Přidán 14/08/2006 20:00
Tak Tjurma se u? vyjádřil a já jen přepo?lu svůj report z SVK.

365th 9th Army Battle Report:

Do této operace byly vrchním velením nasazeny B25 v počtu 4 kusů na jednu misi...Kód svazu Buffalo,označení roje Yellow 1 a? Yellow 4..

Yellow One - 311_OTU_BleskovejPodrs(velitel roje a velitel první dvojice)
Yellow Two - 311_OTU_Tjurma

Yellow Three - 311_OTU_Permon(velitel druhé dvojice)
Yellow Four - Liboch

1.Mise:Útok na kasárna Wehrmachtu,čtverec A3 numerika 3

Rozvědka hlásila ?e cíl je zafalkován,bylo proto rozhodnuto provést hladinový nálet,vý?ka útoku 10000 ft.Po startu jsme začali krou?it ve dvojicích nad leti?těm a nabírali vý?ku.Jako cover nám byly přislíbeny Mustangy od 112. sq.,nicméně po startu jsme se dozvěděli ?e díky epidemii kapavky na domácím leti?ti 112. s coverem nemů?eme počitat.Po dosa?ení vý?ky útoky jsme proto nabrali kurz 175,přímý kurz na cíl.Jako by absence spřátelených stíhačů nebyla dostatečnou pomstou za výhru v přátelském utkání v kuličkách nad kolegy ze 112.,po asi 3 minutovem letu se zapnutými stabilizatory jsme s hruzou začali jeden po druhém zji??ovat,?e si zřejmě nějaký za?kodník pohrál s na?imi level bomb sight zaměřovači a my neměli tudí? jak zaměřit(nebyl vidět zaměrný kří?).Cíl se v?ak blí?il velkou rychlostí a já ji? mohl skrze optiku zaměřovače rozeznávat jednotlivé detaily na budovách nepřátelských kasáren.Rozhodl jsem se pro ruční odhoz bez záměrného kří?e,spočítal úhel odhozu a čekal a? se cíl ocitne přibli?ně ve středu zaměřovače,kde by měl být záměrný kří?.Toto rozhodnutí se ukázalo jako mylné,kdy? jsem viděl dopad 3x1000lb pum asi 100-150m před cílem,50m vpravo od stáda velbloudů.Nařídil jsem proto strojům,Yellow Two,Three a Four o pokus zničit cíl mírným klouzavým letem a z malé vý?ky.V tento okam?ik se na scéně objevil první nepřátelský stíhač.Vybral si můj stroj Yellow One a po pár útocích byl poslán k zemi mým zadním střelcem.To u? jsme byli na zpátečním kurzu na domovské leti?tě,cíl byl nepo?kozen proto?e i ostatní členové roje měli problémy s dotírajícími stíhači.Těsně před přistáním mě můj zadní střelec upozornil na blí?ícího se bo?e na mé 6,stabilzoval jsem proto letadlo aby měl Jerry(zadní střelec) co nejjednodu??í míření a po pár okam?icích mi bylo nahlá?eno,?e stíhač upustil od pronásledování a otočil domů,táhnuv?í za sebou vlečku černého dýmu.

Final Report of Mission No.1:
Cíl nepo?kozen
1 nepřátelský letoun zničen
1 -"- po?kozen

2. Mise:Útok na rafinerii a palivové skladi?tě,Čtverec B2 numerika 1

Po ?patné zku?enosti s level bombardováním bylo rozhodnuto ?e na?e 4 stroje nastoupají přibli?ně do vý?ky 3000-4000 ft a poté se vydají na cíl.Ná? roj se měl rozdělit nad kasárnami Wehrmachtu,které měly být srovnány se zemí nyní(my američani nezpomínáme,proto?e jsme nejlep?í),vyčleněny byly stroje Yellow 1,2.Skupina Yellow 3,4 měla pokračovat v původní vý?ce +-4000ft nad rafinerii a poté v přízemním letu cíl zničit.Jako Cover nám byly poskytnuty Spitfiry,které na rozdíl od fellow Americans opravdu dorazily.Těsně před kasárnami jsem nařídil rozpu?tění formace a spolu s Yellow 2 započal klesání do přízemní vý?ky.Yellow 3 a 4 pokračovaly podle plánu nad rafinerii.Nad cílem ji? hlídkovalo v malé vý?ce několik Hunů,Spitfiry se blí?ily od severo východu.Odhodil jsem jednu 1000lb pumu v malé vý?ce a po chvíli mohl sledovat zásah a totální kolaps v?ech tří staveb v areálu kasáren.Nabrali jsme kurz domů a po rádiu zaslechli ?e rafinerie byla napadena a zničena.Měl jsem z toho takovou radost ?e jsem si ani nev?iml útočícího bubáka,který mi vzápětí upiloval křídlo a já se za chvíli houpal na vlnách,Jerry bohu?el nepře?il,ale stejně to měl být on kdo měl hlídat zadní permietr.Ostatní tři stroje se vrátili vpořádku na základnu.

Final Report of Mission No.2:
Kasára:totální destrukce
Rafinerie:sma?ba,grill,teplíčko
1 B25 ztracena

3.Mise:Útok na německou kolonu:Čtverec E1 numerika 4

Výzbroj:
Yellow 1 a 2:6x500lb pum
Yellow 3 a 4:40 br?děných tří?tivých pum

Jako Cover nám měly být přiděleny P-38 ale zřejmě na nás zapomněly,tudí? jsme se dohodli s těmi suchary Brity,kteří měli stejný cíl jako my ?e poletí napřed a pokusí se vyčistit oblast anebo alespoň odlákají nepřítele od cílové oblasti.
Ihned po startu jsem nařídil volnou formaci v kurzu 90 těsně nad hladinou uháněly na?e Mitchelly jako o ?ivot směrem k britské základně v E5 kde jsme nabrali kurz 180.Po nepřiteli nebylo ani stopy.Rozkázal jsem rozevřít formaci a letět v linii vedle sebe abychom v přízemním letu kolonu neminuli.V poklidu jsme přelétli pobře?í a po pár minutách zahlédli ná? cíl.Nad ním se v?ak u? vzná?eli supi z Wolfsburgu nebo odkud ?e.Útočil jsem jako první ale kvůli dotírajícímu stíhači jsem nemohl nalétnout ideálně a proto jsem musel útok přeru?it.Dotírající němčour to odnesl zřejmě přesně mířenou trefou mezi oči,páč to za pár okam?iků zavoral do jedné duny.Mezitím mé číslo,Yellow 2 provedlo úspě?ně nálet a po ubezpečujícím se okruhu okolo cíle jsme nabrali kurz 0,chtěli jsme přistát na britském leti?ti,pozdravit své britské kolegy a porazit je v kuličkách.Nane?těstí se za mou maličkost opět zavěsilo jedno nepřátelské letadlo a já se rozhodl ?e dám autopilota,prolezu trupem do pozice zadního střelce a pořádně to klukům uká?u,jak ?e se vlastně střílí.V?echno se dělo dost rychle tak?e jsem myslím rozkouřil 2 ma?iny ne? si mě na?la jedna kulička.A to jsem myslel ?e jsem v kuličkách dobrej.

Posmrtně jsem pak koukal z jednoho mráčku na to jak v?ichni zbývající bombeři přistáli na britském leti?ti.Aspoň ?e tak...:tup:

Final Report of Mission 3:
Kolona zničena
Jedna B25 ztracena...

P.S.:Členové na?í perutě se od velení později dozvěděli ?e ná? původně zamý?lený cover P-38 na nás nezapomněl ale ?e se na nás vysral...

Celkově tedy mů?eme pova?ovat Operaci Husky za úspě?nou,do?lo ke ztrátě jen 2 strojů B25 a k eliminaci v?ech naplánovaných cílů.Ztráty nepřátelských stíhačů té? nebyly malé.

A děkuji za celou 311. za pěkný polet...S! a někdy na kuličkách,ho?i...


225-204-779 http://www.310raf.com/viewpage.php?page_id=8
Autor RE: Specialka - Operace Husky
Permon
Pilot

Obrázek uživatele

Příspěvků: 278
Bydliště: Ostrava
Založen: 05.05.06
Přidán 19/08/2006 11:31
Bylo to dobré a? nazávady zamněřovaců.smiley


621216400
Přejít na:
Přihlásit
Jméno

Heslo



Ještě nejsi přihlášený ?
Klikni zde a registruj se.

Zapoměl jsi heslo?
Pro získání nového klini právě zde.
Rychlovka
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

311_Vont
25.04.2024 08:40
Do třetice všeho dobrého smiley přeji vše nejlepší i všem Markům smiley

311_Vont
24.04.2024 05:35
Všem Jiřím přeji vše nejlepší ke dni jména smiley

311_Vont
23.04.2024 08:45
Vše nejlepší všem Vojtěchům smiley

311_Mart
01.12.2023 11:39
Ahoj, pár nás občas lítá s CSW, scházíme se na TS SVK. https://vwings.net/

Saphyr
30.11.2023 22:22
Ahoj, lítáte ještě někdo online? IL2COD nebo IL2GB?

311_Kerbi
22.10.2023 19:14
JDV

311_Vont
22.10.2023 18:41
RTB bylo to super jako vždy smiley

311_Mart
22.10.2023 17:17
RTB, rád jsem vás zase viděl smiley

311_Liboch
22.10.2023 17:00
RTB, díky všem zúčastněným, bylo to moc fajnsmiley

310_Pip
22.10.2023 14:19
RTB, bylo to opět skvělý

Archív Rychlovky
Tvůrci webu: Rampa & BleskovejPodrs
Copyright © 2006-2015

16469286 Návštěv